Blog

účtovný softvér
15/06/2020 0 Comments

Aký používate účtovný softvér?

Každá účtovná firma alebo živnostník, ktorý spracováva účtovníctvo používa účtovný softvér. Pripravili sme anketu, aby sme sa dozvedeli, ktorý program najviac používate. Hlasujte tu:

Aký používate účtovný softvér?
38 votes · 38 answers

Ešte ste si nevybrali účtovný softvér? Tu je stručný návod ako si vybrať.

Veľkosť firmy

Do úvahy treba zobrať aká veľká je alebo bude moja firma. Ak som drobný živnostník nepotrebujem balík nadupaný funkciami, postačí mi jednoduché účtovníctvo, prípadne sklad. Ak už, ale sa jedná o veľkú firmu bude asi potrebné pozrieť vyskladané balíky s rôznymi modulmi (podvojné účtovníctvo, sklad, pokladňa, mzdy, personalistika a iné).

Funkcie

Toto je dôležité. Najprv sa pozrite čo účtovný program dokáže. Aké má funkcie. Softvér musí obsahovať všetko to, čo potrebujete. Prípadne zasa, aby ste nemali zbytočne veľa funkcií, ktoré nebudete potrebovať.

Aktualizácia a podpora

Veľmi dôležité je, aby účtovný program bol pravidelne aktualizovaný a veľmi rýchlo reagoval na zmenu legislatívy. Tiež je veľmi dobré si zistiť, či firma poskytuje svojim zákazníkom telefonickú alebo emailovú podporu. Prípadne aj iné bonusy alebo výhody od výrobcu účtovného programu.

Referencie

V dnešnej dobe internetu sa dajú ľahko nájsť referencie snáď skoro ku každému produktu, či je tovar alebo služba. Doprajte si čas a vyhľadajte si referencie k softvéru, ktorý máte v pláne si zakúpiť. Prípadne ak niekoho poznáte, kto tento softvér už má, opýtajte sa ho na klady a zápory.

Demoverzia

Asi každá firma, ktorá predáva účtovný softvér, má k dispozícii demoverziu alebo vám dá trial verziu, t.j. spustí ostrú verziu na určitý počet dní alebo zápisov. Je potrebné, aby ste si sami vyskúšali program, či vám bude vyhovovať. Či spĺňa všetky funkcie a očakávania, ktoré máte. 

Anketa


Nezabudli ste hlasovať v našej ankete na začiatku článku?

Aký používate účtovný softvér?
38 votes · 38 answers

hľadaj účtovnú firmu
pridaj firmu do katalógu
reklama na stránke