Blog

clanok-6-cover1
15/04/2023 0 Comments

Založiť si novú spoločnosť alebo kúpiť ready made?

Ak uvažujete o založení novej spoločnosti, môžete sa rozhodnúť medzi dvoma možnosťami: založenie novej s.r.o. alebo kúpou tzv. ready made s.r.o. V tomto článku si preto porovnáme tieto dve možnosti a pomôžeme vám rozhodnúť sa, ktorá z nich je pre vás tá správna.

Založenie novej s.r.o.

Založenie novej s.r.o. je proces, kedy musíte vyplniť množstvo dokumentov a splniť viacero podmienok. Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, budete musieť najprv zvoliť meno spoločnosti a jej sídlo. Potom budete potrebovať aspoň jedného spoločníka a minimálne základné imanie vo výške 750 eur (jednoosobová 5000 eur). Musíte tiež vypracovať spoločenskú zmluvu, resp. zakladateľskú listinu a mnoho ďalších dokumentov. Po schválení spoločenskej zmluvy a podpísanie dokumentov musíte podať žiadosť o zápis do obchodného registra. Celý proces založenia novej s.r.o. môže trvať niekoľko týždňov až mesiacov.

Ready made s.r.o.

Ready made s.r.o. je spoločnosť, ktorá bola založená niekým iným a ktorú môžete kúpiť. Táto spoločnosť už má všetky potrebné dokumenty a zápis v obchodnom registri, takže vám ušetrí čas a námahu potrebné na založenie novej s.r.o. Kúpa ready made s.r.o. vám umožní začať podnikať okamžite.

Výhody založenia novej s.r.o.

Ak sa rozhodnete založiť novú s.r.o., máte úplnú kontrolu nad všetkými aspektmi spoločnosti. Môžete si zvoliť názov a sídlo spoločnosti a môžete si vybrať svojho spoločníka. Tiež máte úplnú kontrolu nad spoločenskou zmluvou a môžete sa rozhodnúť, aké súčasti bude obsahovať. Založenie novej s.r.o. vám umožní začať s úplne novou identitou a plánom, čo môže byť veľmi prínosné.

Výhody kúpy ready made s.r.o.

Kúpa ready made s.r.o. vám ušetrí čas a námahu, ktoré by ste museli investovať do založenia novej spoločnosti. Ready made s.r.o.

Pridať komentár